Victoria apartament, noclegi

Narty

Góry pokrywające większą część terytorium Słowacji dają szerokie możliwości uprawiania narciarstwa. Nasze położenie jest wyjątkowe, ponieważ spędzając wakacje zimowe u nas można odwiedzić bez problemów najbardziej znane ośrodki narciarskie na Słowacji...

 Skipark Rużomberok (WWW.SKIPARK.SK) - 0 km

 

Ośrodek narciarski Skipark Rużomberok znajduje się na stokach Wielkiej Fatry nad miastem Rużomberok na wysokości od 545 do 1209 m n.p.m. Oddalony jest od centrum miasta o ok. 2 km. Ośrodek koncentruje się w dwóch miejscach: Hrabowie i Malino Brdo, które połączone są trasami narciarskim i wyciągami. W ten sposób powstaje wielki teren narciarski, o całkowitej długości tras 12 km, który należy do największych na Słowacji. Bramą do ośrodka jest Hrabowo, skąd prowadzi nowa 8-osobowa kolejka linowa. Całkowita przepustowość wyciągów wynosi 8500 osób na godzinę.
W sezonie letnim polecamy gościom terenowe hulajnogi.

 


Kubinska Hola - 10 km

 

Ośrodek narciarski Kubinska Hola znajduje się w regionie Orawa/Orawska Magura. Całkowita długość tras zjazdowych wynosi 13,9 km. Profil tras w dolnej części przeznaczony jest dla początkujących narciarzy. Górna część przeznaczona jest dla doświadczonych narciarzy.


Park Snow Liptowskie Rewuce - 20 km

 


Ośrodek narciarski Park Snow Liptowskie Rewuce znajduje się na początku miejscowości Liptowskie Rewuce, na południe od Rużomberka w kierunku na Bańską Bystrzycę. W ośrodku znajduje się 5 wyciągów o przepustowości całkowitej 3900 osób na godzinę. Kombinacja łatwych i średni trudnych tras stwarza możliwości dla początkujących narciarzy i tych doskonalących swoją technikę. Rodzice z dziećmi mogą korzystać z dziecięcego wyciągu lub ze szkółki narciarskiej, która znajduje się na terenie ośrodka. W ofercie jest wieczorna jazda.


Park Snow Donovaly - 30 km

 


Ośrodek narciarski Park Snow Donowaly także znajduje się na południe od Rużomberka w kierunki na Bańską Bystrzycę. Park Snow Donowaly należy do największych ośrodków narciarskich na Słowacji. Na terenie ośrodka znajduje się 14 wyciągów i 2 wyciągi krzesełkowe o całkowitej przepustowości 14 100 osób na godzinę. Rodzice z dziećmi mają do dyspozycji wyciąg dziecięcy, ewentualnie szkółkę narciarską, która znajduje się na terenie ośrodka. W ofercie jest wieczorna jazda na oświetlonych trasach o długości 1,2 km. W ośrodku narciarskim Park Snow Donowaly znajduje się także 25 km przygotowanych tras biegowych.


Jasna Niskie Tatry - 35 km

 


Ośrodek Jasna Niskie Tatry zaliczany jest najwyższej kategorii centr ruchu turystycznego o międzynarodowym znaczeniu a na Słowacji jest bezdyskusyjnym numerem 1. Położony jest w przepięknej okolicy na południowych i północnych stokach Chopka w Parku Narodowym Niskie Tatry.

Ośrodek narciarski Jasna Niskie Tatry to największe centrum narciarskie z najlepszymi warunkami naturalnymi do uprawiania narciarstwa zjazdowego na Słowacji. Całkowita przepustowość ośrodka wynosi 21 735 osób na godzinę, a całkowita długość tras zjazdowych wynosi 34 km.

Panują tu idealne warunki do uprawiania snowboardingu, skialpinizmu, freeridu i narciarstwa biegowego. Ośrodek oferuje liczne rozrywki w formie sport&fun - skifox, snowscoot, snowbike, kitewing, paralotniarstwo, park wspinaczkowy, paintball i nocne wycieczki na sanki, a także wysokiej jakości usługi dodatkowe - narciarska i snowboardowa szkoła, szkółka, wypożyczalnie, serwis, przechowalnie, sklepy sportowe.
Sezon narciarski trwa, w przybliżeniu, od początku grudnia do końca kwietnia.

 


Martinske Hole - 45 km

 

Ośrodek Martinske Hole znajduje się nad miastem Martin, na zachód od Rużomberka w kierunku na Żylinę. Skręt do ośrodka znajduje się za Martinem, na początku miasta Vrutki. Skręt znajduje się 100 m za Restauracją Koliba, na skrzyżowaniu są lustra. Z drogi 1/18 skręca się się w lewo i kontynuuje jazdę po głównej drodze aż do szlabanu, ok. 1,5 km. Stamtąd wiedzie dojazdowa droga aż do ośrodka Martinske Hole. Martinske Hole są położone na wysokości 1150-1456 m n.p.m. w paśmie górskim Mała Fatra. Przepustowość ośrodka wynosi 4620 osób na godzinę.