Victoria apartament, noclegi

Aquaparki

Liptów znany jest dzięki licznie występującym gorącym źródłom, na bazie których powstało wiele kąpielisk, aquaparków i sanatoriów, takich jak Thermal Park Beszeniowa, Aquapark Tatralandia, sanatorium Luczki, czy Liptowski Jan. Są to idealne miejsca na wypoczynek i rozrywkę w lecie i w zimie. Oprócz tego na Liptowie jest wiele zbiorników wodnych, które służą rekreacji i orzeźwieniu głównie w lecie...


Thermal Park Beszeniowa - 12 km

Besenova – park wód termalnych położony jest 12 km na zachód od Ružomberka. W Thermal parku jest 9 basenów zewnętrznych i 4 kryte czynnych cały rok. Źródła geotermalne mają temperaturą aż 61°C. W basenach woda ma 36-40°C, wypływa z głębokości 1987 m i ma dobry wpływ na organy ruchu, drogi oddechowe, skuteczna jest w leczeniach problemów urologicznych oraz dobrze wpływa na kosmetykę skóry. Dzięki litowi ma także pozytywny wpływ na psychikę.
Thermal Park Beszeniowa to idealne miejsce na odzyskanie energii i sił witalnych. Przez cały rok wśród pięknej przyrody Liptowa można poznawać siłę wyjątkowej wody termalnej, która działa pozytywnie na ludzki organizm. Głównie zalecana jest przy problemach urologicznych, z aparatem ruchowym, drogami oddechowymi, ma też działanie kosmetyczne, a dzięki dużej zawartości litu bardzo dobrze wpływa na psychikę. Ośrodek położony jest w miejscowości Beszeniowa, na Liptowie, 12 km od Apartamentów Hrabovo. Łatwo tam się dostać od każdej strony . Oferuje wypoczynek przez cały rok wśród szczytów Choczańskich Wierchów i Wielkiej Fatry.

Nowością lata 2008 stało się 5 odkrytych basenów ze stali nierdzewnej z przeźroczystą podgrzewaną wodą, nowe atrakcje dla dzieci i nowe letnie wejście. Thermal Park Beszeniowa oferuje całoroczny wypoczynek nie tylko w otwartych basenach z wodą geotermalną, ale także w krytych z wodą podgrzewaną.
Po otwarciu najnowszej części Thermal Park Beszeniowa stał się ośrodkiem o największej ilości basenów na Słowacji, przy czym aż 9 basenów, z całkowitej liczby 16, jest ze stali nierdzewnej. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z Relax all inclusive w basenach zewnętrznych z wodą geotermalną i wodnymi atrakcjami, w wewnętrznych basenach z podgrzewaną wodą i przede wszystkim w Witalnym Świecie - Wellness centrum - kompleksie saun i inhalacji. Wspaniały wypoczynek uzupełni wizyta w Relax centrum i wysokiej jakości masaże.


Aquapark Tatralandia - 30 km

Aquapark Tatralandia otoczony jest szczytami Niskich i Zachodnich Tatr, 2 km od Liptowskiego Mikulasza i jest łatwo dostępny ze wszystkich głównych ciągów komunikacyjnych. W termalnej wodzie Tatralandii znajduje się część wody z morza, które wypełniało Kotlinę Liptowską prze 40 milionami lat. Działa pozytywnie na aparat ruchowy i drogi oddechowe.
Tatralandia oferuje 11 basenów wypoczynkowo- pływackich z różnymi wodnymi atrakcjami. W basenach wypoczynkowych ze średnio mineralizowaną wodą można poczuć się jak w gorącej kąpieli.


 

Sanatorium Luczki - 15 km

Liptowskie uzdrowisko Luczky – to miejsce, w którym każdy poczuje spokój i relaks. Sanatorium Luczki położone jest górskiej dolinie otwartej na południe u podnóża Chocza, na granicy Orawy i Liptowa, na wysokości 621 m n.p.m. Znajduje się 14 km na północny wschód od Rużomberka. Leczenie sanatoryjne w Luczkach należy do najbardziej efektywnych metod. Od 2005 roku oferta została rozszerzona o leczenie narządów ruchu. Najważniejszym czynnikiem przy leczeniu jest termalna woda mineralna ze źródła Valentyna o temperaturze 32°C, używana w basenach w formie naturalnej, a po podgrzaniu do wszystkich rodzajów kąpieli leczniczych. Termalne wody mineralne w Luczkach klasyfikowane są jako naturalne, lecznicze, słabo mineralizowane. W 2008 roku w sanatorium został otwarty nowy kompleks zewnętrznego i wewnętrznego basenu i świata witalnego, który służy kuracjuszom i osobom z zewnątrz.

 


Kąpielisko Liptowski Jan - 30 km


Miejscowość Liptowski Jan jest położona w paśmie Niskich Tatr w Dolinie Janskiej. Na trawertynowych zboczach znajduje się teren termalnych i mineralnych źródeł, które uważane są za największe złoża wód mineralnych na Słowacji. Miejscowość ta była znanym kurortem już w XIX w.
W roku 1963 zostało odkryte na głębokości 95 m źródło Rudolf o temperaturze 29,4°C. Zawiera duże ilości siarki, co przyczynia się do pozytywnego działania na problemy ze skórą, choroby aparatu ruchowego, przemianę materii, schorzenia ginekologiczne, nerwowe, a także choroby serca i układu krążenia. Woda ze źródła jest pitna. Woda z tego i pobliskich źródeł wypełnia baseny kąpieliska termalnego SOREA i krytego basenu hotelu SOREA Maj.